Geleceğe Işık Tutan Yeniliklerin İlham Veren Tasarım Yolculuğu

Yıldız Entegre'nin yeni yüzeyleri, Kıbrıs'ta gerçekleşen ‘Birlikte Geleceğe’ etkinliğinde demirden | ilio'nun tasarım ve uygulamasını üstlendiği lansman sergisiyle tanıtıldı. Yeni ürünlerinin geniş yüzeylerde sergilendiği ve soyut mekan kesitleriyle ilham veren tasarım ve yaşam alanlarına dokunan yolculuğu, etkinliğin gerçekleştiği fuaye alanında bir sergi koridoru olarak kurgulandı.


Pratik kurulum teknikleriyle çözümlenen modüler sergileme strüktürleri, ürün yüzeyini deneyimleten, ürünleri karşılaştırmayı kolaylaştıran bir sistemle tasarlandı. Yeni ürünlerin yaşam alanlarıyla çeşitlendirildiği kesitlerde, bir spor stüdyosunun içinden, şık bir rezidansın holünden, çağdaş bir evin samimi ruhunu yaşatan kompozisyonlarla zenginleştirildi. 

Ürün niteliklerinin çarpıcı olarak iletişimin yapıldığı, çeşitli enstalasyonların konumlandırıldığı açılı dairesel masalar ve sergi boyunca yolculuğu kolaylaştıran masa üstü tipografik bilgi çemberleri, ürünlere ışık tutan birer spot gibi davranarak, ziyaretçilerin tüm yeniliklere koridor boyunca hakim olmasına katkı sundu.

 

"Birlikte Geleceğe" diyerek yola çıkan Yıldız Entegre, yeni ürünlerini demirden | ilio dokunuşuyla tasarım dünyasıyla buluşturarak, birlikte başarmaya, kutlamaya ve yeni hedefler koymaya davet etti.

Proje: Yıldız Entegre Birlikte Geleceğe
Proje Yılı: 2023
Proje Yeri: Kıbrıs
Alan: 620 m²
Kapsam: Sergileme Tasarımı, Grafik Tasarım, Uygulama
Fotoğraf: Yasin Okan Güven