Peyzajla bütünleşen tasarlanmış yüzeyler

‘Yıldız Entegre’nin yüksek kalitede yüzeyleri ile mekanların ruhuna değer katan çeşitliliği ve doğa dokusunu ürünlerine taşıyan yenilikçi yaşam alanları; demirden | ilio’nun tasarlayıp uygulamasını üstlendiği tasarımıyla Interzum’da ziyaretçilerle buluştu.

Standın temel tasarım stratejisi; malzemenin özündeki değeri doğadan ilham aldığı formların eşliğinde sunarak, sürdürülebilirliğe vurgu yapan ham malzeme kullanımı üzerine kurgulandı. Tasarımcılara sunduğu bu önerilerde kimi zaman bir ağacın bütünüyle oluşturduğu orman dokusu, kimi zaman rüzgarla yelkenlerle buluştuğu bir manzara, kimi zaman da kaktüs betimlemesiyle botanik bir bahçede olma hissi veriyor. 

Standı çevreleyen cephe modülleri, sürdürülebilirlik ve doğaya saygı için ham malzeme tercih edilerek tasarlandı. 3 ayrı ürün kategorisine odaklanan (Lam – Lak – Kapak Panel), yüzeylerin zenginliğini, ürün faydalarını ve malzeme özelliklerini ziyaretçiye güçlü bir iletişimle sunuyor.

Standın merkezinde konumlanan, doğa betimlemelerinden oluşan enstalasyon alanları ise hem renk çeşitliliği hem de değişen yüzey dokusuyla ürün kategorilerini daha büyük yüzeylerde sergileyerek, ürünün çekiciliğini ve kalitesini ziyaretçilere ilham vererek deneyimleme fırsatı veriyor. 

Depo alanı cephesinde şekillenen mekanlar, Trendbook’larda da işlenen Maksimalizm, Japandi ve Palimpsest temalarının Yıldız Entegre yüzeyleri kullanılarak canlandırılmış kesitlerini oluşturuyor.

Bar ve info alanı ise standın merkezinde bir buluşma noktası görevi görüyor; hem toplantılar hem de ikramlar için ideal bir buluşma alanı sunuyor.Proje: Yıldız Entegre İnterzum 2023
Yıl: 2023
Yer: Köln
Alan: 252 m²
Kapsam: Sergileme Tasarımı, Grafik Tasarım, Uygulama
Fotoğraf: demirden | ilio