Parametrik Çekirdekten Doğanın Soyut İzlerine Yenilikçi Bir Yolculuk

Yıldız Entegre’nin yüksek kalitede tasarım sunan ürünleri, demirden | ilio’nun yenilikçi yaklaşımıyla, doğanın parametrik yapılarından ilham alarak tasarladığı sergi alanında ziyaretçileri ile buluşuyor.

Serginin tasarım stratejisi, markanın öncü rolünün mekanlara değer katan ürün çeşitliliğiyle ve doğa dokusunu ürünlere taşınmasıyla; yaşam alanlarına verdiği derinliğin, net bir dil ile anlatımından yola çıkıyor. Bu strateji, sergi strüktüründe, demirden | ilio’nun sürdürülebilir tasarım kriterleriyle tekrar kuruluma imkan verirken, yeni fikirlerin tohumlarının atılacağı parametrik çekirdek yapı ile başlayıp, etkisini tüm sergileme alanına yayan yaratıcı iletişim platformunu hayata geçiriyor.

Cephe sistemi için tasarlanan sürdürülebilir akılcı modüler yapılar, ham malzeme kullanımıyla çağdaş ve sürdürülebilir değerlere sahip çıkarken, doğaya dokunan grafik unsurlarıyla içerdeki dünyayı yansıtırken, içe bakan yüzeylerinde ürün kategorilerini gruplayarak sergiliyor ve geniş ürün yelpazesinin kolaylıkla algılanmasına olanak sağlıyor. 

Merkezde konumlanan parametrik konstrüksiyon, boşlukları ve renkli transparan yüzeyleriyle ikincil bir iç cephe oluştururken, buluşma meydanı olmasının yanında, geçirgenliği sayesinde, sergiyi 360 derece izleme imkanı tanıyor ve boşluklu yapısının derinliklerinden manzaralar sunuyor.

Bu manzara; ağacın izini taşıyan bir orman, rüzgarla yelkenlilerin buluşma anı ve bir kaktüsün soyut betimlemelerinden oluşuyor. İlhamını doğadan alan bu enstalasyonlar, markanın renk ve doku çeşitliğinden faydalanarak 3 ayrı ürün kategorisine odaklanan ve büyük yüzeylerden ürün okuması imkanı sunan ürünlerin içine sızan doğayı temsil ediyor.

Trendbook’larda yer alan 5 farklı temanın işlendiği, Yıldız Entegre yüzeyleri kullanılarak canlandırılan yaşam alanı kesitleriyle teknik alanları görünmez kılan ve bıraktığı doğa izleriyle deneyim yolculuğuna yaratıcı bir doku katıyor.

Proje: Yıldız Entegre Intermob 2023
Proje Yılı: 2023
Proje Yeri: İstanbul
Alan: 572 m²
Kapsam: Sergileme Tasarımı, Grafik Tasarım, Uygulama
Fotoğraf: demirden | ilio