Polisan Paintistanbul

Demirden’in Polisan’ın Japon devi Kansai Paint ile kurduğu işbirliğini tanımlayarak geliştirdiği yeni sergileme tasarımı 22-24 Mart 2018 tarihlerinde Paintistanbul & Turkcoat fuarında ziyaretçileriyle buluştu.

Ortaya çıkarılan yeni temada Japon kültürel ve estetik normlarının profesyonel bir yalınlıkla mekana taşınması amaçlanırken Polisan’ın hali hazırda sahip olduğu renkli 

ve neşeli kimliğine de atıfta bulunulması hedefleniyor.
Mekan kurgusu şekillendilirken Japon mimarisinin ana unsurlarına başvurulduğu bu alanda, izleyiciyi ilk temas
anında iç ve dış mekan ayrımını hissedebildiği bir yapı karşılıyor. 

Bu mekansal bölümlendirme aynı zamanda fonksiyonları ve uygulama alanları itibariyle birbirinden ayrışan ürün kategorilerinin sergilenme biçimlerine de zemin hazırlayan bir nitelik taşıyor. Mekana hakim bir konumda markanın sağlam, profesyonel ve teknolojik değerlerini yansıtacak şekilde renk laboratuvarı yer alıyor.

İzleyicinin renklerle buluştuğu noktalarda ise Japon kültüründe köklü bir geçmişe sahip olan, ve tarih boyunca ressamların üzerlerine çeşitli desen ve doku çalıştığı Uchiwa tipi yelpazeler ile yapımında kullanılan bambu soyutlamaları kendini gösteriyor. Bu tasarım öğelerinin bir araya geliş şekilleri ve üzerine uygulanan desen ve renklerle büyülü bir atmosfer yaratılırken, ziyaretçinin kendi hayalindeki deseni üzerine çalışabileceği mini yelpazelerle de interaktif bir ortam sağlanıyor.

Proje: Polisan
Yıl: 2018
Yer: İstanbul
Alan: 98 m²
Kapsam: Sergileme Tasarımı, Grafik Tasarım, Uygulama
Fotoğraf: İbrahim Özbunar