Yeniliğin Cama Yansımasını Teknolojiyle Buluşturan Sergileme Tasarımı

Dünyanın en büyük cam ev eşyası fuarı olan Ambiente’de, cam kültürünün öncü markalarından Paşabahçe’nin yeni koleksiyonları, ilhamı ve şıklığı bir araya getiren 

demirden | ilio'nun yalın sergileme tasarımıyla, 525 metrekarelik bir alanda ziyaretçilerle buluştu. Her koleksiyonu kendi içinde özelleştirerek kurgulanan sergileme sistemi, Paşabahçe'nin estetik ve kalite anlayışının cama yansımasını sofra kültürüyle buluşturdu.

Ziyaretçilerin yenilikleri keşfettiği, bütünsel bir deneyim sunan tavan yönlendirmeleri yolculuğu kolaylaştırırken; Paşabahçe’nin cam ev eşyası ürünlerindeki üstün üretim teknolojisi dijital iletişim alanları aracılığıyla markanın yüksek kalitesini ziyaretçilerle buluşturdu.

HoReCa dünyasının gereksinimi olan sıcak ve samimi iletişim dilini teknolojiyle buluşturan, mekan derinliğini öne çıkartan cephe sisteminin yarı transparan malzemesi; davetkar bir karşılama sunarken, sergileme birimlerinde tercih edilen; ahşap, mermer, hasır, çelik ve cam gibi çevreye duyarlı malzemeler, koleksiyonları farklılaştırarak öne çıkaran sahneler yarattı.

Ahşabın doğal dokusu üzerinde sunulan porselenin beyaz zarafeti, hasır aydınlatma elemanlarıyla, mekana samimiyet katan; ilham verici bir sofrada buluştu. 

Barın kesişen açılarla bir araya gelen parlak metal yüzeyleri, ışık ve renk kırılımlarıyla mekana dinamizm ve zenginlik katarken, camın şıklığını yansıtan bir buluşma noktası oluşturdu. 


Paşabahçe’nin yeni markası Crystallin’in ürünleri, güçlü kontrast ve olgun şıklığıyla öne çıkartılarak Ambiente 2024’te ilk kez ziyaretçi deneyimine sunuldu.


Proje: Paşabahçe Ambiente

Proje Yılı: 2024

Proje Yeri: Frankfurt

Alan: 525 m²

Kapsam: Sergileme Tasarımı, Grafik Tasarım, Uygulama

Fotoğraf: Matin Akravi