Modern Sadeliğin İnceliğinde Nude, Ambiente Fuarı’nda


Şişecam’ın global tasarım markası olan Nude için simple is beautiful mottosunu şık ve büyülü bir dille sunan demirden | ilio’nun tasarladığı yeni konsepti, Frankfurt’ta düzenlenen en büyük ev eşyası fuarı olan Ambiente’de ziyaretçilerle buluştu.

Sergileme sahnesinin oluşturduğu ambiyans, saf güzelliğin ve sadeliğin benzersiz Nude detaylarıyla zenginleştirildiği; duyuları ve hayalleri harekete geçiren modern bir tasarım stratejisiyle kurgulandı. Camın büyülü zerafeti, metalin yalın mimarisi ve kadifenin şık dokusu ile rafine malzemeler bütünsel bir denge ve uyum içinde bir araya getirildi. 

Tasarlanan yarım ay formundaki taşıyıcı sisteme sahip yarı transparan yüzeylerden oluşan merkezi bar masası arkasında yer alan Nude marka duvarı, estetiğin modern ruhuyla sergi mekanını geometrik bir zenginlikte tamamladı. 

Zarif yapı dilini yaşayan mekan kesitleri ile zenginleştirerek ürünlerin gücünü öne çıkaran soyut sahnelerde; maskülen ürünler siyahın derinliğiyle, zamansız mekanlar sürdürülebilir malzemelerin doğallığıyla sunulurken ilham veren zengin bir sergileme yolculuğu hedeflendi.


Proje: Nude Ambiente 2023
Yıl: 2023
Yer: Frankfurt
Alan: 117 m²
Kapsam: Sergileme Tasarımı, Grafik Tasarım, Uygulama
Fotoğraf: demirden | ilio